Od 3 lutego 2020 r. zmianie ulegają godziny otwarcia biura Stowarzyszenia.

Hej Seniorze nie siedź w domu! - relacja z rajdu rowerowego po Walcach

 

W dniu 14 września odbył się pierwszy etap rajdu organizowanego w ramach projektu „Hej Seniorze nie siedź w domu! – Ruch i rekreacja to gwarancja zdrowia” realizowanego przez Gminę Walce oraz Grupę nieformalną Seniorzy z gminy Walce w ramach programu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolność realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Kraina św. Anny.

Rajd prowadził ze Straduni przez Grocholub do Brożca. Uczestnicy wycieczki rowerowej poznali lokalne atrakcje turystyczne takie jak: górujący na Stradunią młyn, Kościół parafialny w Straduni oraz historię powstania grotu lurdzkiej znajdującej się na placu kościelnym, użytek ekologiczny – Stara Odra, kładkę na Lesianach, park nad rzeką Stradunia, historię powstania przydrożnych krzyży i kapliczek w Grocholubiu, historię kościoła w Brożcu, plac rekreacyjny ze spichlerzem oraz Mosacz ze źródełkiem, gdzie co roku1 maja nabożeństwo majowe odprawia  ks. abp Alfons Nossol.

O sposobie funkcjonowania rozbudowywanego młyna opowiedział Pan Adam Tyszka - dyrektor zarządzający. Historię kościołów przybliżyli proboszczowie z parafii w Straduni i w Brożcu, a o lokalnych krzyżach i miejscach rekreacyjnych kilka słów wygłosili  mieszkańcy poszczególnych wsi Pani Krystyna Torka z Grocholubia, Pan Roman Hytrek – sołtys Straduni oraz Pani Elżbieta Bartoń z Brożca.

Wycieczka rowerowa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W czwartkowym rajdzie udział wzięło 42 seniorów z gminy Walce. Tak liczny udział jest dowodem na to, że wspólne spędzanie czasu a do tego aktywność fizyczna w każdym wieku potrafi dać ludziom dużo satysfakcji i radości co potwierdziły uśmiech na twarzach rowerzystów. Aby rowerzyści nie opadli z sił, na trasie rajdu na uczestników czekał smaczny poczęstunek.

Rajd rowerowy poprzedziło spotkanie z funkcjonariuszami policji z Komendy Powiatowej w Krapkowicach. Tematem spotkania były przestępstwa czyhające na seniorów w tym m.in. wyłudzenia na wnuczka oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym co miało bezpośredni związek zaplanowanym w dniach 14.09 i 20.09 rajdem rowerowym po gminie Walce. 

Zapraszamy do mini relacji zdjęciowej:

 

 

Powrót na stronę główną