Już wkrótce ogłosimy nabory na podejmowanie działalności gospodarczej oraz na rozwój niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej.

Projekty, które warto wesprzeć

Celem akcji „Krąg darczyńców” jest pozyskanie środków finansowych na 3 wyjątkowe projekty społeczne,
wyłonione podczas preselekcji. Wierzymy, że jeżeli każdy przekaże co najmniej 50 zł
na wybrany przez siebie projekt, cel ten osiągniemy i akcję zakończymy naszym wspólnym sukcesem.

Zapraszamy zatem wszystkich dobrej woli o wsparcie finansowe, które pozwoli na realizację powyższych działań.

Dane do przelewu:
Stowarzyszenie Kraina św. Anny
ul. Kilińskiego 1,  47-303 Krapkowice

Tytuł przelewu: darowizna na cele: …(wpisać tytuł projektu)

Nr konta: 13 88840004 2001 0000 7344 0003
BS w Krapkowicach

PDFdeklaracja darczyńcy.docx.pdf

                                                                                                                                                      

 

„Internetowy karmnik”

„Ptaki udowadniają nam, że istnieje lepsze,
prostsze życie, może nawet na wyciągnięcie ręki.”
                                                   Douglas Coupland

 

Jak wygląda sójka, rudzik, czy mysikrólik? Nie wiesz?

Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne KAMYKI chce to zmienić!

Pragnie uwrażliwić turystów oraz mieszkańców Kamienia Śląskiego na piękno i różnorodność otaczającej nas fauny, poprzez zagospodarowanie skweru oraz zaprojektowanie i wybudowanie wielkopowierzchniowego karmnika wyposażonego
w specjalistyczną kamerę, umożliwiającą całodobową obserwację ptaków przez internet.

W pierwszym etapie realizacji przedsięwzięcia dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu Śląskim wezmą udział w konkursie na wykonanie projektu karmnika o powierzchni około . Najlepszy projekt karmnika narysowany przez dzieci zostanie nagrodzony i wybrany do realizacji. Domek dla ptasich gości będzie zawierał przegrody na rozmaite rodzaje smakołyków, dostosowane do różnych gatunków ptaków. W karmniku zamontowana zostanie kamera, która pozwoli na całodobową obserwację ptaków przez internet.

Drugim bardzo ważnym etapem będzie integracja rodziców, dziadków i całej lokalnej społeczności
do wspólnego wykonania i zagospodarowania terenu wokół karmnika. Międzypokoleniowe spotkania będą nie tylko dobrą zabawą i atrakcyjną formą spędzenia czasu, ale przede wszystkim połączeniem przyjemności z pożytecznym.

Dzięki wykonaniu tak nietypowego ptasiego „pensjonatu” mieszkańcy oraz wszyscy użytkownicy internetu, pobliskiego sanatorium oraz Domu Spokojnej Starości, będą mieli możliwość bieżącej obserwacji różnych gatunków ptaków, ich zachowań i preferencji pokarmowych. Dzieci nauczą się opiekować karmnikiem, a ptaki będą mogły przetrwać zimę.

Zagospodarowany  skwer wraz z wykonanym karmnikiem zostanie przekazany pod opiekę dzieci Szkoły Podstawowej z Kamienia Śląskiego.

 

Ambasador projektu:

Tomasz Kostuś – poseł na Sejm VIII kadencji

Gorąco popieram działania związane z odnowieniem skweru oraz możliwością obserwacji ptaków przez Internet. Pomysł bardzo ciekawy i innowacyjny, a dla wielu osób starszych mających problemy zdrowotne oraz niepełnosprawnych daje możliwość kontaktu z przyrodą.


Centrum dowodzenia

Mocne mięśnie powinna mieć kobieta w każdym wieku.

O to chce zadbać grupa nieformalna UROGIN w skład, której wchodzi Czesław Milejski, Justyna Tupko oraz Agnieszka Sczakiel.

Miliony kobiet cierpi na zaburzenia dna miednicy. Problem z nietrzymaniem moczu, czy obniżeniem narządów płciowych jest powszechny. Zgodnie z WHO (Światową Organizacją Zdrowia) dotyczy on już 33% badanej populacji.

Mięśnie Kegla należy ćwiczyć od najmłodszych lat. Silne i elastyczne mięśnie dna miednicy przygotowują ciało do porodu, pomagają wrócić do formy po porodzie, a przede wszystkim zapobiegają wysiłkowemu nietrzymaniu moczu. Mięśnie te stanowią swoisty hamak dla narządów takich jak pęcherz, macica, czy jelita. Mogą zostać osłabione w każdym momencie naszego życia, przez ciążę, nadwagę, długo utrzymujący się kaszel, nadmierne palenie papierosów, menopauzę, mogą być też objawem towarzyszącym innym schorzeniom, takim jak kamica, czy infekcje.

Z uwagi na swój wstydliwy charakter, choroba wymaga przełamania bariery lęku i skrępowania, które mogą być zminimalizowane, jeśli wiemy, czego możemy się spodziewać w gabinecie lekarskim i o co zapytać. Na dolegliwość tę narażeni są wszyscy - bez względu na wiek i płeć. Jednak u większości osób choroba często jest niezidentyfikowana i nieleczona.

Mimo, że nietrzymanie moczu jest chorobą społeczną, dla większości Polaków wciąż stanowi temat tabu. Celem kampanii będzie rozpowszechnienie wiedzy na temat mięśni dna miednicy i uświadomienie jak ważną odgrywają rolę oraz przeprowadzenie spotkań i zajęć informacyjno-edukacyjnych z lekarzem i fizjoterapeutą. Informacje przekazane podczas zajęć i spotkań pozwolą zrozumieć przyczynę pojawiających się objawów i pomóc im uświadomić sobie, że przy odpowiednej diagnostyce i leczeniu można oddalić wizję operacji. Chociaż te problemy nie zagrażają życiu to jednak mają wpływ na każdy obszar życia, mogą zakłócić życie intymnie i relacje społeczne.

Kampanii edukacyjno-informacyjnej poświęcony będzie również pierwiastek męski, gdyż niewielu mężczyzn zdaje sobie sprawę z tego, iż pojawiające się w wieku średnim zaburzenia potencji mogą wynikać ze słabych mięśni dna miednicy. Również u mężczyzn regularne ćwiczenia mogą przynieść dobre efekty i przywrócić ich witalność… 

Teraz jest czas, aby każdy świadomie zadbał o swoje „centrum dowodzenia”!

Ambasador projektu:

Dr. n med. Kazimierz Łukawiecki - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krapkowicach, Adiunkt na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej

Absolutnie wspieram, popieram, propaguje i zalecam profilaktyczny program nietrzymania moczu.
Przyjazne i nieinwazyjne bardzo skuteczne metody rehabilitacyjne pozwalają wzmocnić nasze mięśnie, poprawiają koordynację, regenerując uszkodzone nerwy obwodowe poprawiają jakość życia.