Od 3 lutego 2020 r. zmianie ulegają godziny otwarcia biura Stowarzyszenia.

Projekty, które warto wesprzeć

Celem akcji „Krąg darczyńców” jest pozyskanie środków finansowych na 3 wyjątkowe projekty społeczne,
wyłonione podczas preselekcji. Wierzymy, że jeżeli każdy przekaże co najmniej 50 zł
na wybrany przez siebie projekt, cel ten osiągniemy i akcję zakończymy naszym wspólnym sukcesem.

Zapraszamy zatem wszystkich dobrej woli o wsparcie finansowe, które pozwoli na realizację powyższych działań.

Dane do przelewu:
Stowarzyszenie Kraina św. Anny
ul. Kilińskiego 1,  47-303 Krapkowice

Tytuł przelewu: darowizna na cele: …(wpisać tytuł projektu)

Nr konta: 13 88840004 2001 0000 7344 0003
BS w Krapkowicach

PDFdeklaracja darczyńcy.docx.pdf

                                                                                                                                                      

 

„Internetowy karmnik”

„Ptaki udowadniają nam, że istnieje lepsze,
prostsze życie, może nawet na wyciągnięcie ręki.”
                                                   Douglas Coupland

 

Jak wygląda sójka, rudzik, czy mysikrólik? Nie wiesz?

Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne KAMYKI chce to zmienić!

Pragnie uwrażliwić turystów oraz mieszkańców Kamienia Śląskiego na piękno i różnorodność otaczającej nas fauny, poprzez zagospodarowanie skweru oraz zaprojektowanie i wybudowanie wielkopowierzchniowego karmnika wyposażonego
w specjalistyczną kamerę, umożliwiającą całodobową obserwację ptaków przez internet.

W pierwszym etapie realizacji przedsięwzięcia dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu Śląskim wezmą udział w konkursie na wykonanie projektu karmnika o powierzchni około . Najlepszy projekt karmnika narysowany przez dzieci zostanie nagrodzony i wybrany do realizacji. Domek dla ptasich gości będzie zawierał przegrody na rozmaite rodzaje smakołyków, dostosowane do różnych gatunków ptaków. W karmniku zamontowana zostanie kamera, która pozwoli na całodobową obserwację ptaków przez internet.

Drugim bardzo ważnym etapem będzie integracja rodziców, dziadków i całej lokalnej społeczności
do wspólnego wykonania i zagospodarowania terenu wokół karmnika. Międzypokoleniowe spotkania będą nie tylko dobrą zabawą i atrakcyjną formą spędzenia czasu, ale przede wszystkim połączeniem przyjemności z pożytecznym.

Dzięki wykonaniu tak nietypowego ptasiego „pensjonatu” mieszkańcy oraz wszyscy użytkownicy internetu, pobliskiego sanatorium oraz Domu Spokojnej Starości, będą mieli możliwość bieżącej obserwacji różnych gatunków ptaków, ich zachowań i preferencji pokarmowych. Dzieci nauczą się opiekować karmnikiem, a ptaki będą mogły przetrwać zimę.

Zagospodarowany  skwer wraz z wykonanym karmnikiem zostanie przekazany pod opiekę dzieci Szkoły Podstawowej z Kamienia Śląskiego.

 

Ambasador projektu:

Tomasz Kostuś – poseł na Sejm VIII kadencji

Gorąco popieram działania związane z odnowieniem skweru oraz możliwością obserwacji ptaków przez Internet. Pomysł bardzo ciekawy i innowacyjny, a dla wielu osób starszych mających problemy zdrowotne oraz niepełnosprawnych daje możliwość kontaktu z przyrodą.


Centrum dowodzenia

Mocne mięśnie powinna mieć kobieta w każdym wieku.

O to chce zadbać grupa nieformalna UROGIN w skład, której wchodzi Czesław Milejski, Justyna Tupko oraz Agnieszka Sczakiel.

Miliony kobiet cierpi na zaburzenia dna miednicy. Problem z nietrzymaniem moczu, czy obniżeniem narządów płciowych jest powszechny. Zgodnie z WHO (Światową Organizacją Zdrowia) dotyczy on już 33% badanej populacji.

Mięśnie Kegla należy ćwiczyć od najmłodszych lat. Silne i elastyczne mięśnie dna miednicy przygotowują ciało do porodu, pomagają wrócić do formy po porodzie, a przede wszystkim zapobiegają wysiłkowemu nietrzymaniu moczu. Mięśnie te stanowią swoisty hamak dla narządów takich jak pęcherz, macica, czy jelita. Mogą zostać osłabione w każdym momencie naszego życia, przez ciążę, nadwagę, długo utrzymujący się kaszel, nadmierne palenie papierosów, menopauzę, mogą być też objawem towarzyszącym innym schorzeniom, takim jak kamica, czy infekcje.

Z uwagi na swój wstydliwy charakter, choroba wymaga przełamania bariery lęku i skrępowania, które mogą być zminimalizowane, jeśli wiemy, czego możemy się spodziewać w gabinecie lekarskim i o co zapytać. Na dolegliwość tę narażeni są wszyscy - bez względu na wiek i płeć. Jednak u większości osób choroba często jest niezidentyfikowana i nieleczona.

Mimo, że nietrzymanie moczu jest chorobą społeczną, dla większości Polaków wciąż stanowi temat tabu. Celem kampanii będzie rozpowszechnienie wiedzy na temat mięśni dna miednicy i uświadomienie jak ważną odgrywają rolę oraz przeprowadzenie spotkań i zajęć informacyjno-edukacyjnych z lekarzem i fizjoterapeutą. Informacje przekazane podczas zajęć i spotkań pozwolą zrozumieć przyczynę pojawiających się objawów i pomóc im uświadomić sobie, że przy odpowiednej diagnostyce i leczeniu można oddalić wizję operacji. Chociaż te problemy nie zagrażają życiu to jednak mają wpływ na każdy obszar życia, mogą zakłócić życie intymnie i relacje społeczne.

Kampanii edukacyjno-informacyjnej poświęcony będzie również pierwiastek męski, gdyż niewielu mężczyzn zdaje sobie sprawę z tego, iż pojawiające się w wieku średnim zaburzenia potencji mogą wynikać ze słabych mięśni dna miednicy. Również u mężczyzn regularne ćwiczenia mogą przynieść dobre efekty i przywrócić ich witalność… 

Teraz jest czas, aby każdy świadomie zadbał o swoje „centrum dowodzenia”!

Ambasador projektu:

Dr. n med. Kazimierz Łukawiecki - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krapkowicach, Adiunkt na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej

Absolutnie wspieram, popieram, propaguje i zalecam profilaktyczny program nietrzymania moczu.
Przyjazne i nieinwazyjne bardzo skuteczne metody rehabilitacyjne pozwalają wzmocnić nasze mięśnie, poprawiają koordynację, regenerując uszkodzone nerwy obwodowe poprawiają jakość życia.