Zarząd Stowarzyszenia Kraina św. Anny ogłasza nabór wniosków o udzielenie wsparcia na operacje realizowane przez podmioty inne niż LGD w ramach realizacji przedsięwzięcia nr VII.

Gala Giving Circle 2018 już za nami...


Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli…

Ta myśl znanego teologa, muzykologa, lekarza - Albert Schweitzera, przeświecała tegorocznemu wydarzeniu Giving Circle - Krąg Darczyńców  Stowarzyszenia Kraina św. Anny.

Tu nikt nie jest wyróżniany i przedstawiany z funkcji jaką pełni na co dzień.
W obliczu tego przedsięwzięcia wszyscy jesteśmy po prostu ludźmi otwartych serc i dobrej woli. Każdy przekazuje tyle ile może i chce, a nawet jeśli nie przekaże w trakcie wydarzenia może to uczynić poprzez wpłatę na konto. Liczy się każdy gest i dobra wspólna zabawa.

Skąd się wziął pomysł na Giving Circle?

Ta forma filantropii jest bardzo popularna w USA i Australii. W Europie funkcjonuje od kilku lat, przede wszystkim w Wielkiej Brytanii. Pierwsze spotkania poza USA i Wielka Brytanią odbyły się w Czechach, Rumunii, Turcji i na Węgrzech. W Warszawie wydarzenie Giving Circle odbyło się w maju dwa lata temu po raz pierwszy. Zorganizowane zostało po raz pierwszy przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, która jest jedyną organizacją w Polsce, afiliowaną przy The Funding Network, organizującą spotkania Giving circle.

W roku 2016 Akademia Rozwoju Filantropii ogłosiła konkurs, w którym Stowarzyszenie Kraina św. Anny otrzymało wsparcie finansowe na zorganizowanie pierwszego na opolszczyźnie, a drugiego w Polsce wydarzenia o charakterze Giving circle. Tego samego roku w Leśnicy odbył się "Krąg Darczyńców", dzięki niezwykłej hojności darczyńców udało się pozyskać ponad 11 tysięcy złotych na trzy wspaniałe społeczne inicjatywy: Muzyka łączy dzieci, Przytulanka pachnąca mamą oraz Od Malucha do Druha.

Zafascynowani niezwykłym charakterem wydarzenia, ciepłymi słowami uczestników i darczyńców Stowarzyszenie postanowiło własnymi siłami zorganizować drugie już na opolszczyźnie wydarzenie.
 

W  Centrum Konferencyjnym w Górażdżach w dniu 31 stycznia 2018r. o sfinansowanie swoich marzeń walczyło:
Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne KAMYKI z Kamienia Śląskiego na projekt - Internetowy karmnik, grupa nieformalna UROGIN z Krapkowic na pomysł - Centrum dowodzenia oraz grupa nieformalna, pod patronatem Strzeleckiego Ośrodka Kultury - Niepełnosprawni sprawni w kulturze.

W czasie spotkania przedstawiciele trzech organizacji wraz ze swoimi ambasadorami zaprezentowali niezwykłe projekty i postarali się o ich sfinansowanie, zachęcając zgromadzonych Darczyńców do wpłacania dowolnej kwoty na ich realizację.

Przekażę 200 zł jeśli najpiękniejsza kobieta na tej sali przekaże 50 zł na projekt i tym sposobem projekt Niepełnosprawni sprawni w kulturze na kwotę 1 000 zł wsparły wszystkie 20 kobiet będące na spotkaniu czując się wywołane i piękne….

Wszyscy bohaterowie wieczoru pomimo ogromnego zdenerwowania przy wsparciu swoich ambasadorów  doskonale poradzili sobie z prezentacją  pomysłów, ujmując za serca osoby, które przybyły aby ich wesprzeć i powodując uchylenie ich portfeli.

Łącznie w trakcie wieczoru zebrano prawie 15 000 zł, z czego na Internetowy karmnik - przekazano 3 600 zł, Centrum dowodzenia otrzymał 5 000 zł, a Niepełnosprawni sprawni w kulturze pozyskali 6 300 zł.

Akcja wciąż trwa jeszcze do 7 lutego.

Jeśli ktoś z Państwa nie mógł być z nami tego  wieczoru, a chciałby wesprzeć któryś z projektów, zapraszamy do szczegółowego zapoznania się projektami na naszej stronie www.annaland.pl i dokonania wpłaty.
Dane do przelewu:
Stowarzyszenie Kraina św. Anny, ul. Kilińskiego 1,  47-303 Krapkowice
Tytuł przelewu: darowizna na cele: …(wpisać tytuł projektu)
Nr konta: 13 88840004 2001 0000 7344 0003 BS w Krapkowicach

Każda cegiełka od wartości 50 zł mile widziana.

Ponadto osoby ze Środowiskowego Domu Samopomocy ze Strzelec Opolskich oraz ze Stowarzyszenia Twórców i Artystów "Pasja" przekazały piękne przedmioty na licytację, z której zysk przeznaczają na wszystkie projekty zgłoszone w ramach Giving Circle - Krąg Darczyńców 2018. Zapraszamy zatem do licytacji!

I TY poprzez drobny gest możesz przyłączyć się do grona darczyńców i sympatyków tak wyjątkowej inicjatywy jaką jest Krąg Darczyńców.

Każdy darczyńca otrzyma po realizacji zadań informację o ich efektach wraz z dokumentacją fotograficzną.

Tegoroczne wydarzenie wsparła firma Górażdże Cement S.A., Zakład Piekarniczo- Cukierniczy L.B. Zimmermann S.J. z Gogolina oraz Hotel Linder z Malni, za co im serdecznie dziękujemy.


Zapraszamy do mini relacji:  

 

Powrót na stronę główną