Od 3 lutego 2020 r. zmianie ulegają godziny otwarcia biura Stowarzyszenia.

Gala Giving Circle 2018 już za nami...


Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli…

Ta myśl znanego teologa, muzykologa, lekarza - Albert Schweitzera, przeświecała tegorocznemu wydarzeniu Giving Circle - Krąg Darczyńców  Stowarzyszenia Kraina św. Anny.

Tu nikt nie jest wyróżniany i przedstawiany z funkcji jaką pełni na co dzień.
W obliczu tego przedsięwzięcia wszyscy jesteśmy po prostu ludźmi otwartych serc i dobrej woli. Każdy przekazuje tyle ile może i chce, a nawet jeśli nie przekaże w trakcie wydarzenia może to uczynić poprzez wpłatę na konto. Liczy się każdy gest i dobra wspólna zabawa.

Skąd się wziął pomysł na Giving Circle?

Ta forma filantropii jest bardzo popularna w USA i Australii. W Europie funkcjonuje od kilku lat, przede wszystkim w Wielkiej Brytanii. Pierwsze spotkania poza USA i Wielka Brytanią odbyły się w Czechach, Rumunii, Turcji i na Węgrzech. W Warszawie wydarzenie Giving Circle odbyło się w maju dwa lata temu po raz pierwszy. Zorganizowane zostało po raz pierwszy przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, która jest jedyną organizacją w Polsce, afiliowaną przy The Funding Network, organizującą spotkania Giving circle.

W roku 2016 Akademia Rozwoju Filantropii ogłosiła konkurs, w którym Stowarzyszenie Kraina św. Anny otrzymało wsparcie finansowe na zorganizowanie pierwszego na opolszczyźnie, a drugiego w Polsce wydarzenia o charakterze Giving circle. Tego samego roku w Leśnicy odbył się "Krąg Darczyńców", dzięki niezwykłej hojności darczyńców udało się pozyskać ponad 11 tysięcy złotych na trzy wspaniałe społeczne inicjatywy: Muzyka łączy dzieci, Przytulanka pachnąca mamą oraz Od Malucha do Druha.

Zafascynowani niezwykłym charakterem wydarzenia, ciepłymi słowami uczestników i darczyńców Stowarzyszenie postanowiło własnymi siłami zorganizować drugie już na opolszczyźnie wydarzenie.
 

W  Centrum Konferencyjnym w Górażdżach w dniu 31 stycznia 2018r. o sfinansowanie swoich marzeń walczyło:
Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne KAMYKI z Kamienia Śląskiego na projekt - Internetowy karmnik, grupa nieformalna UROGIN z Krapkowic na pomysł - Centrum dowodzenia oraz grupa nieformalna, pod patronatem Strzeleckiego Ośrodka Kultury - Niepełnosprawni sprawni w kulturze.

W czasie spotkania przedstawiciele trzech organizacji wraz ze swoimi ambasadorami zaprezentowali niezwykłe projekty i postarali się o ich sfinansowanie, zachęcając zgromadzonych Darczyńców do wpłacania dowolnej kwoty na ich realizację.

Przekażę 200 zł jeśli najpiękniejsza kobieta na tej sali przekaże 50 zł na projekt i tym sposobem projekt Niepełnosprawni sprawni w kulturze na kwotę 1 000 zł wsparły wszystkie 20 kobiet będące na spotkaniu czując się wywołane i piękne….

Wszyscy bohaterowie wieczoru pomimo ogromnego zdenerwowania przy wsparciu swoich ambasadorów  doskonale poradzili sobie z prezentacją  pomysłów, ujmując za serca osoby, które przybyły aby ich wesprzeć i powodując uchylenie ich portfeli.

Łącznie w trakcie wieczoru zebrano prawie 15 000 zł, z czego na Internetowy karmnik - przekazano 3 600 zł, Centrum dowodzenia otrzymał 5 000 zł, a Niepełnosprawni sprawni w kulturze pozyskali 6 300 zł.

Akcja wciąż trwa jeszcze do 7 lutego.

Jeśli ktoś z Państwa nie mógł być z nami tego  wieczoru, a chciałby wesprzeć któryś z projektów, zapraszamy do szczegółowego zapoznania się projektami na naszej stronie www.annaland.pl i dokonania wpłaty.
Dane do przelewu:
Stowarzyszenie Kraina św. Anny, ul. Kilińskiego 1,  47-303 Krapkowice
Tytuł przelewu: darowizna na cele: …(wpisać tytuł projektu)
Nr konta: 13 88840004 2001 0000 7344 0003 BS w Krapkowicach

Każda cegiełka od wartości 50 zł mile widziana.

Ponadto osoby ze Środowiskowego Domu Samopomocy ze Strzelec Opolskich oraz ze Stowarzyszenia Twórców i Artystów "Pasja" przekazały piękne przedmioty na licytację, z której zysk przeznaczają na wszystkie projekty zgłoszone w ramach Giving Circle - Krąg Darczyńców 2018. Zapraszamy zatem do licytacji!

I TY poprzez drobny gest możesz przyłączyć się do grona darczyńców i sympatyków tak wyjątkowej inicjatywy jaką jest Krąg Darczyńców.

Każdy darczyńca otrzyma po realizacji zadań informację o ich efektach wraz z dokumentacją fotograficzną.

Tegoroczne wydarzenie wsparła firma Górażdże Cement S.A., Zakład Piekarniczo- Cukierniczy L.B. Zimmermann S.J. z Gogolina oraz Hotel Linder z Malni, za co im serdecznie dziękujemy.


Zapraszamy do mini relacji:  

 

Powrót na stronę główną