W trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo od dnia 12 października 2020 r. ulega zmianie organizacja pracy Biura.

Kraina tradycją malowana

loga.png

 

W ramach Funduszu Mikroprojektów Programu INTERREG V-A Republika Czeska-Polska, Stowarzyszenie Kraina św. Anny podpisało umowę o finansowanie projektu pn. "Kraina tradycją malowana" ze Stowarzyszeniem Gmin Polskich Euroregionem Pradziad.

Stowarzyszenie Kraina św. Anny we współpracy z Gminą Leśnica oraz czeskim partnerem Mestys Dub nad Moravou rozpoczęło realizację projektu „Kraina tradycją malowana”, inicjującego współpracę społeczności pogranicza polsko-czeskiego polegającą na wzmocnieniu integracji społeczności na poziomie lokalnym. Dodatkowo realizacja projektu przyczyni się do podniesienia świadomości mieszkańców na temat przygranicznych miejscowości, a także zaprezentowaniu i promocji tradycyjnego wzornictwa pogranicza.

Całkowity budżet zatwierdzonych wydatków kwalifikowalnych mikroprojektu to 8 865,00 EUR, w tym dofinansowanie z EFRR 7 535,25 EUR,
dofinansowanie z Budżetu Państwa wyniesie 443,25 EUR, a pozostała kwota stanowi wkład własny Stowarzyszenia.

 

 

 • 5.jpeg

  Nagrodzeni za aktywność transgraniczną!

  18.04.2019

  W dniu wczorajszym w Jeseniku wzięliśmy udział w konferencji Euroregionu Pradziad realizowanej w ramach projektu "Świąteczne zwyczaje i tradycje". Ku naszemu miłemu zaskoczeniu zostaliśmy uhonorowani za aktywny udział w polsko-czeskiej współpracy.

 • 5.jpeg

  Wystawa projektów transgranicznych na Ostrówku

  01.04.2019

  Od piątku na Ostrówku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego można zobaczyć wystawę poświęconą wszystkim projektom transgranicznym, realizowanych przez Stowarzyszenie Kraina św. Anny w ramach Euroregionu Pradziad.

 • gazety.jpeg

  Aż serce się raduje!

  28.03.2019

  Aż serce się raduje, gdy w lokalnej prasie możemy przeczytać taki artykuł jak "Warsztaty na ludową nutę". Jest nam niezmiernie miło, iż nasze działania i projekty tj. "Kraina tradycją malowana" stały się inspiracją do przeprowadzenia kreatywnych warsztatów w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Krapkowicach.

 • Masopustní průvod ZŠ a MŠ (002).jpeg

  Zapraszamy na karnawałową paradę w Dub nad Moravou

  21.02.2019

  Zapraszamy 06.03.2019 r. na karnawałową paradę do Dub nad Moravou.
   

 • 20180926_111124.jpeg

  Wernisaż - dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w realizacji projektu!

  01.10.2018

  W dniu 26 września o godz. 12.00 w Galerii Sztuki w Leśnicy odbył się wernisaż pn. "Ludowy kwiat przeobrażony w nieuchwytny kształt" realizowany w ramach projektu "Kraina tradycją malowana". W tym niezwykłym spotkaniu udział wzięli uczestnicy lipcowych warsztatów, mieszkańcy, przedstawiciele instytucji kultury oraz władze samorządowe.

 • biała twarz.png

  Zaproszenie na wernisaż

  24.09.2018

  Serdecznie zapraszamy na wernisaż prac powarsztatowych "Kraina tradycją malowana. Ludowy kwiat przeobrażony w nieuchwytny kształt", który odbędzie się 26.09.2018 r. w Leśnicy o godz. 12.00.

 • 21 — kopia.jpeg

  Czy z tradycyjnego wzoru ludowego można stworzyć współczesny obraz abstrakcyjny?

  11.07.2018

  W dniu wczorajszym, w pięknej leśnickiej scenerii, odbyły się warsztaty twórczego malowania, w których poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie "Czy z tradycyjnego wzoru ludowego można stworzyć współczesny obraz abstrakcyjny?". Spoglądając na powstałe prace z pewnością można rzec, że TAK. Ludowy kwiat przeobrażony został w nieuchwytny kształt i stworzył piękne abstrakcyjne polsko-czeskie dzieła. 

 • foto.png

  Już niebawem warsztaty twórczego malowania z Agnieszką Pyką-Goldner

  04.07.2018

  10 lipca w Parku Miejskim w Leśnicy w tzw. Stodole odbędą się warsztaty twórczego malowania prowadzone przez Agnieszkę Pykę-Goldner pn. Ludowy kwiat przeobrażony w nieuchwytny kształt. Czy z tradycyjnego wzoru ludowego można stworzyć współczesny obraz abstrakcyjny?

 • diw22.png

  Działamy z wielkim entuzjazmem

  04.06.2018

  Już teraz większość z nas myśli o wakacjach i urlopach, ale nie MY! Kraina działa na wielu frontach.
  Promujemy i realizujemy Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, pozyskujemy kolejne dofinansowania z Euroregionu Pradziad, spełniamy się Działając Lokalnie, skupiamy i z roku rok powiększamy Krąg Darczyńców. Cieszymy się, że otaczają nas osoby pełne entuzjazmu i dobrej energii. 

 • 1.jpeg

  Przełamanie ludowej symetrii – jak silna okazuje się moc koloru?

  30.05.2018

  Obserwuję, że szukanie inspiracji nie omija również czerpania z bogactwa opolskiego wzoru ludowego. Uważam, że usprawiedliwione może zostać to jedynie talentem, przemyślaną wizją i wielką chęcią tworzenia artysty przy jednoczesnym poszanowaniu do tradycji, którą kładzie sobie przed sobą jako wzór a może i przepis. Zadać należy sobie przy tym pytanie, którą drogą w czerpaniu i projektowaniu chcemy pójść?

Powrót na stronę główną