Od 3 lutego 2020 r. zmianie ulegają godziny otwarcia biura Stowarzyszenia.

Pełnosprawni w kulturze

 

Od kilku tygodni trwają warsztaty teatralne adresowane dla szczególnych uczestników i odbywające się w miejscu równie niezwykłym, gdyż w Środowiskowym Domu Samopomocy w Strzelcach Opolskich. To efekt współpracy wynikający z realizacji projektu Strzeleckiego Ośrodka Kultury i wspomnianego już Środowiskowego Domu Samopomocy, którzy wspólnie zaangażowali osoby z niepełnosprawnościami w działania teatralne. Jest to projekt grupy nieformalnej, która uzyskała dofinansowanie do jego realizacji dzięki Giving Circle – Krąg Darczyńców 2018.

Warsztaty „Niepełnosprawni sprawni w kulturze” mają przede wszystkim pomóc uczestnikom w przełamaniu barier, oporów związanych z przebywaniem na scenie, ponadto umożliwiają im rozwijanie ich umiejętności artystyczno-teatralnych. Osoby z niepełnosprawnością w szczególny sposób obarczone są lękiem przed upublicznieniem swojego wizerunku i umiejętności, a uczestnictwo w warsztatach jest bodźcem, impulsem do działania, rozwijania się i realizacji własnych pasji. Zajęcia prowadzi znakomity aktor i instruktor teatralny - Tomasz Stochniał. Równolegle odbywają się warsztaty ceramiczne, podczas których podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy wykonują szereg twórczych prac.

Efekty warsztatów wszyscy będą mogli podziwiać podczas czerwcowego happeningu na Placu Żeromskiego w Strzelcach Opolskich. W trakcie kilkugodzinnego wydarzenia zarówno uczestnicy warsztatów jak i osoby nie związane z realizacją projektu, będą mogły wspólnie wymieniać się doświadczeniem związanym z szeroko pojętą sprawnością w sztuce i kulturze.

Chcesz być częścią tego znakomitego przedsięwzięcia?

W takim razie zapraszamy!

Zapraszamy do mini galerii:
 

 

 

Powrót na stronę główną