Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na Produkt regionalny w ramach międzynarodowego projektu współpracy "Dobre bo lokalne".

Annogórskie obrzędy i tradycje wczoraj a dziś

loga.png

W ramach Funduszu Mikroprojektów Programu INTERREG V-A Republika Czeska-Polska, Stowarzyszenie Kraina św. Anny podpisało umowę o finansowanie projektu pn. "Annogórskie obrzędy i tradycje wczoraj a dziś" ze Stowarzyszeniem Gmin Polskich Euroregionem Pradziad.

Stowarzyszenie Kraina św. Anny we współpracy z Gminą Leśnica oraz czeskim partnerem Mestys Dub nad Moravou rozpoczęło realizację projektu „Annogórskie obrzędy i tradycje wczoraj a dziś, inicjującego współpracę społeczności pogranicza polsko-czeskiego polegającą na wzmocnieniu integracji społeczności na poziomie lokalnym. Dodatkowo realizacja projektu przyczyni się do podniesienia świadomości mieszkańców na temat przygranicznych miejscowości, a także zaprezentowaniu i promocji tradycyjnego wzornictwa pogranicza.

Całkowity budżet zatwierdzonych wydatków kwalifikowalnych mikroprojektu to 21 507,94 EUR, w tym dofinansowanie z EFRR 18 281,75 EUR,
dofinansowanie z Budżetu Państwa wyniesie 1 075,40 EUR, a pozostała kwota stanowi wkład własny Stowarzyszenia.

 • indeks.png

  Przypominamy filmiki z cyklu "Przez miedzę. Co kraj to obyczaj"

  19.06.2019

  Za nami emisje już trzech filmów realizowanych w ramach projektu transgranicznego "Przez miedzę. Co kraj to obyczaj". Zachęcamy do przypomnienia obrzędów związanych z obchodami święta Św. Marcina, Wodzenia niedźwiedzia i Paleniu żuru.

 • screnn.png

  Przypominamy filmik o Wodzeniu niedźwiedzia

  06.05.2019

  Jeśli przeoczyliście emisję drugiego odcinak z cyklu "Przez miedzę... Co kraj to obyczaj", odcinka poświęconego Wodzeniu niedźwiedzia to zapraszamy na małą powtórkę.

 • 5.jpeg

  Nagrodzeni za aktywność transgraniczną!

  18.04.2019

  W dniu wczorajszym w Jeseniku wzięliśmy udział w konferencji Euroregionu Pradziad realizowanej w ramach projektu "Świąteczne zwyczaje i tradycje". Ku naszemu miłemu zaskoczeniu zostaliśmy uhonorowani za aktywny udział w polsko-czeskiej współpracy.

 • scrin.png

  Już w piątek emisja kolejnego filmiku! Zapraszamy

  27.03.2019

  Zapraszamy w piątek (29.03.2019 r.) na godz. 17.30 do TVP Opole. Wówczas ukaże się kolejny filmik z cyklu "Przez miedzę... Co Kraj, to obyczaj", tym razem promujący tradycję wodzenia niedźwiedzia w Raszowej, Krępnej i Kamieniu Śląskim. 

 • Masopustní průvod ZŠ a MŠ (002).jpeg

  Zapraszamy na karnawałową paradę w Dub nad Moravou

  21.02.2019

  Zapraszamy 06.03.2019 r. na karnawałową paradę do Dub nad Moravou.
   

 • screnn.png

  Przez miedzę... Co Kraj, to obyczaj

  08.01.2019

  Jeśli w zgiełku świątecznych przygotowań i sylwestrowej atmosfery przeoczyłeś emisję filmu "Przez miedzę... Co Kraj to obyczaj" to zapraszamy do wejścia na nasz kanał YouTube. Koniecznie zobacz co dla Was przygotowaliśmy w tej gorącej końcówce roku 2018.

 • scrin.png

  Obrzędy i tradycje ujęte w kalendarzu na rok 2019

  07.01.2019

  Zapraszamy do biura Stowarzyszenia po odbiór ostatnich już sztuk kalendarzy na rok 2019 wydanych w ramach projektu "Annogórskie obrzędy i tradycje wczoraj a dziś".

 • Co kraj, to obyczaj.png

  Emisja filmu "Przez miedzę... Co kraj, to obyczaj"

  20.12.2018

  Już w najbliższą niedzielę zapraszamy Was przed ekrany telewizorów, gdyż w TVP Opole o godz. 10:45 odbędzie się premierowa emisja pierwszego z filmów realizowanych w ramach projektu "Annogórskie obrzędy i tradycje wczoraj a dziś".
   

 • scrin.png

  Ruszamy! "Annogórskie obrzędy i tradycje wczoraj a dziś"

  10.08.2018

  W ramach Funduszu Mikroprojektów Programu INTERREG V-A Republika Czeska-Polska, Stowarzyszenie Kraina św. Anny podpisało umowę o finansowanie projektu pn. "Annogórskie obrzędy i tradycje wczoraj a dziś" ze Stowarzyszeniem Gmin Polskich Euroregionu Pradziad. Projekt realizowany będzie wraz z czeskim partnerem miastem Dub nad Moravou.

 • diw22.png

  Działamy z wielkim entuzjazmem

  04.06.2018

  Już teraz większość z nas myśli o wakacjach i urlopach, ale nie MY! Kraina działa na wielu frontach.
  Promujemy i realizujemy Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, pozyskujemy kolejne dofinansowania z Euroregionu Pradziad, spełniamy się Działając Lokalnie, skupiamy i z roku rok powiększamy Krąg Darczyńców. Cieszymy się, że otaczają nas osoby pełne entuzjazmu i dobrej energii. 

Powrót na stronę główną