Od 3 lutego 2020 r. zmianie ulegają godziny otwarcia biura Stowarzyszenia.

Internetowy karmnik - coraz bliżej!

W ramach wydarzenia Giving Circle - Krąg Darczyńców, projekt pn. Internetowy karmnik w dniach 9 oraz 13 czerwca 2018 r. miało miejsce porządkowane skweru przy szkole, w którym udział brali nie tylko uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamieniu Śląskim, ale również rodzice oraz dziadkowie dzieci uczących się w szkole. Podczas prac przycięto istniejące nasadzenia, wyplewiono cały teren z chwastów, usunięto kłącza i korzenie oraz wyłożono całe podłoże korą. Ponadto posadzono nowe rośliny, których owoce będą stanowić pokarm dla ptaków odwiedzających nowo powstały karmnik.

Na potrzeby umocowania karmnika oraz pamiątkowej tablicy została również wybetonowana podstawa.

Natomiast w środę 20 czerwca o godzinie 13:00 uczniowie naszej szkoły spotkali się w nietypowym miejscu do nauki - stolarni pana Norberta Broj. Celem tej wizyty było wykonanie karmnika, w którym zostanie umocowana kamerka internetowa.

Uczniowie podczas wizyty poznali maszyny, dzięki którym obrabiano i cięto drzewo modrzewiowe, z którego wykonany został karmnik. Dzieci mogły również własnymi rękoma pomóc panu stolarzowi w pracy i składaniu poszczególnych elementów karmnika. Dzięki temu dowiedziały się do czego służą maszyny stolarskie oraz w jaki sposób je wykorzystywać. Taką lekcję techniki "w terenie" uczniowie na pewni zapamiętają dzięki samodzielnej pracy swoich rąk. Dziękujemy!

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję, w szczególności państwu Agnieszce i Waldkowi Kałuża za fachową pomoc, panu Klaudiuszowi Herrmann dysponującemu ciężkim sprzętem wykorzystanym podczas prac oraz panu Brunonowi Blaut za podstawienie przyczepy.

Tomasz Sochański

Zapraszamy do galerii zdjęć:
 

 

Powrót na stronę główną