Od dnia 9 września do 23 września trwają nabory na podejmowanie działalności gospodarczej oraz na rozwój niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej.

Czy z tradycyjnego wzoru ludowego można stworzyć współczesny obraz abstrakcyjny?

 

W dniu wczorajszym, w pięknej leśnickiej scenerii, odbyły się warsztaty twórczego malowania w ramach projektu transgranicznego "Kraina tradycją malowana". W trakcie warsztatów, które poprowadziła Agnieszka Pyka-Goldner, uczestnicy najpierw poznali teorię, szczegóły charakteryzujące opolski, jak i czeski wzór ludowy. Następnie podzieleni na 4 grupy tworzyli wielkoformatowe prace. Każda z grup przygotowała po dwie prace,  pierwsza zawierała charakterystyczny dla opolskiego wzoru czarny kontur, a druga praca była odwzorowaniem pierwszej, ale bez użycia czarnej farby, a więc bez zaznaczenia krawędzi (co jest charakterystyczne dla czeskiego wzornictwa).

Dzięki połączeniu wzornictwa z dwóch różnych regionów, ludowy kwiat przeobrażony został w nieuchwytny kształt i stworzył piękne abstrakcyjne polsko-czeskie dzieła sztuki. 

 

Zapraszamy do mini galerii zdjęć:

 

 

Powrót na stronę główną