Od 3 lutego 2020 r. zmianie ulegają godziny otwarcia biura Stowarzyszenia.

Seniorzy tkają w Ujeździe

Zgodnie z projektem od 1 lipca 2018 w Sieroniowicach Terenowe Koło PZERiI przystąpiło do realizacji projektu ,,Seniorzy tkają, pasję odkrywają". Lipiec to miesiąc organizowania warsztatów tkackich, a już w sierpniu odbywać się będą warsztaty na krosnach.

W pierwszym tygodniu trzeba było wygospodarować w świetlicy wiejskiej kącik na przechowywanie krosien i przyborów tkackich. W tym celu z części gospodarczej przeniesione zostały 2 szafy, do nich zamontowano 6 zamków. Ponadto z pomocą wolontariuszki wyszorowano ściany, pomyto okna i wykonano  inne prace porządkowe. Prace te trwały 2 dni.

10 lipca odbyło się pierwsze spotkanie z uczestnikami warsztatów. Niektórych przywiodła ciekawość. Na spotkaniu pojawiło się 10 osób, w tym jeden mężczyzna. Przyszli tkacze  przynieśli  ze sobą tkacki surowiec wtórny. Najpierw z wielkim  zainteresowaniem oglądano wystawione prace tkackie trenerki. Podziwiano i zadawano wiele pytań. Nie przypuszczano, że z surowca wtórnego można stworzyć tak niezwykłe rzeczy. Wiele pytań dotyczyło samego krosna. Uczestnicząca  w spotkaniu wolontariuszka posługując się komputerem pokazała uczestnikom zdjęcie krosna,  na którym będą tkać. Gdy na szereg pytań trenerka udzielała wyczerpujących odpowiedzi ,  wolontariuszka w kuchni przygotowywała słodki poczęstunek. Po zaspokojeniu ciekawości,  pani Sabina Miś,  zaprosiła  wszystkich gości na kawę i ciasto. W drugiej części spotkania wszyscy uczestnicy z wielkim zapałem cięli i darli przyniesiony surowiec na paski. Pierwsze warsztaty robiły wrażenie,  seniorzy chcą nauczyć się tkać. Przyszli tkacze ustalili, że w lipcu i sierpniu będą systematycznie  spotykać się  w każdą środę w godzinach od 18.00  do  20.00.

 

 

Powrót na stronę główną