Od 3 lutego 2020 r. zmianie ulegają godziny otwarcia biura Stowarzyszenia.

Ogródek Marzeń rozkwita

Wrześniowe spotkania sprzyjają uczestnikom projektu  „Pełen zapachów doznań i wrażeń-ogródek naszych marzeń”, pozwalając im wspólnie  pracować przy stołach kwietnych. Obok plewienia, spulchniania ziemi, obrywania zeschniętych liści, podlewania wszystkich roślin jest też czas na czytanie fachowej ogrodniczej literatury.

 Dzięki czasopismom poznali Fachowe nazewnictwo uprawianych przez siebie roślin,znaleźli artykuł o  nietypowych wazonach na kwiaty, których można użyć zamiast doniczki. Pani Teresa natomiast  wyczytała iż, „radzą tutaj aby rośliny podsypać miałkim piaskiem co chroni je przed szkodnikami i chorobami”.

Realizatorzy projektu cieszą się, że przy tak pięknej pogodzie mają miejsce, w którym nie tylko mogą odpocząć, urządzić pogaduchy czy schować się przed upałem. Jest to miejsce, do którego zabierają swoją odwiedzającą rodzinę lub znajomych, aby podziwiali przez nich wyhodowaną osobiście roślinę.

            Jak się okazuje pomysł na podwyższone stoły kwietne dla osób na wózkach inwalidzkich, starszych – niepełnosprawnych Seniorów spotyka się z wieloma słowami podziwu, uznania i gratulacji. Ta nasza nowa przestrzeń  do wypoczynku na świeżym powietrzu jest przecudnym miejscem spotkań Seniorów i aktywności na miarę własnych chęci, możliwości i dumy.

 

Serdecznie zapraszamy na  kolejne spotkanie w dniu 20.09.2018r (czwartek) godz. 13:30.

Powrót na stronę główną