Od 3 lutego 2020 r. zmianie ulegają godziny otwarcia biura Stowarzyszenia.

Pośród rabat i kwiatów podsumowanie projektu

W dniu 20.09.2018 roku odbyło się nasze ostatnie spotkanie w ramach tego projektu. Wyjątkowym gościem podczas wspólnych prac przy „podwyższonych rabatach”  był Burmistrz Gogolina Pan Joachim Wojtala, który  aktywnie włączył się w prace ogrodnicze i wspólnie z Dyrektorem DSS Panią Barbarą Dołowicz wyplewili „kawałek ogródka”.

            Po tych intensywnych pracach ogrodniczych dokonaliśmy podsumowania projektu i celów jakie sobie założyliśmy, realizując go dla mieszkańców DSS i Seniorów  z Kamionka.Wspominaliśmy kolejne etapy przygotowań od dnia realizacji projektu tj: od 18.06.2018 roku kiedy to na spotkaniu organizacyjnym określiliśmy zakres działań. Począwszy od karczowania i wyrównania terenu po  położenie  kostki brukowej  oraz ustawienie wykonanych przez stolarza Pana Andrzeja Musiałowskiego podwyższonych rabat kwiatowych.
W tym miejscu pragniemy z całego serca gorąco i serdecznie podziękować naszemu sponsorowi, który przekazał na rzecz projektu materiał w postaci kostki betonowej i  wykonał wszystkie prace związane z ułożeniem powierzchni pod stoły kwietne. Jesteśmy wszyscy bardzo wdzięczni.

            Wspomnieliśmy także o naszych Patronach projektu:

Swoje sadzonki kwiatów i ziół  także przekazali na rzecz projektu Seniorzy z Kamionka i pracownicy DSS.

            Nasze czwartkowe spotkania czy wyjazdy studyjne były również nową, atrakcyjną formą zajęć integrującą uczestników projektu.Wspólne prace, wymiana doświadczeń, luźne rozmowy, spowodowały iż uczestnicy  wzajemnie  chwalili się efektami swoich ogrodniczych zabiegów pielęgnacyjnych: codziennie przypominali o konieczności podlania roślin, zapraszali do swojego ogródka  rodziny czy znajomych aby  podziwiali  to nowe atrakcyjne miejsce.

            Pomimo iż,  formalnie nasz projekt  zakończył się  w dniu  20.09.2018r., to my wszyscy, nasza fajna ekipa, nadal będziemy kontynuować czwartkowe spotkania w Ogrodzie  przy stołach kwietnych. Tak przywiązaliśmy się do tej nowej przestrzeni rekreacyjno-wypoczynkowej, że chcemy jak najdłużej „cieszyć oko” naszymi pięknymi roślinami, coś tam posadzić aby zakwitło na wiosnę, zabezpieczyć wszystko przed zimą, aktywnie obserwować i jak najdłużej korzystać ze świeżego powietrza.

Projekt się skończył ale grupa nieformalna „My niepełnosprawni w rabatach i kwiatach” działa i serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie w czwartek 27.09.2018 roku o godz. 13:30

 

 

Tekst i zdjęcia
grupa nieformalna "My, niepełnosprawni w rabatach i kwiatach"

Powrót na stronę główną