Już wkrótce ogłosimy nabory na podejmowanie działalności gospodarczej oraz na rozwój niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej.

Pierwsze projekty Działaj Lokalnie zakończone

Nie tak dawno rozpoczęte projekty tegorocznej edycji programu Działaj Lokalnie sukcesywnie się realizują. Niektóre z nich znajdują się już na finiszu, a niektóre już się zakończyły. Czterech grantobiorców:

z dniem 30.09.2018 r. sfinalizowały realizacje swoich projektów.

Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne "Kamyki" wspólnymi siłami, realizatorów i mieszkańców Kamienia Śląskiego, zbudowało swojego kamiennego grilla, by wraz z Altaną Marzeń stanowił doskonałe miejsce do spotkań i integracji.
Strzelecka grupa nieformalna "zakręciła się" wokół miodu i pszczół, wykorzystując je jako temat przewodni swojego projektu. Jak przysłowiowe pszczółki uwijali się przy pieczeniu miodowych ciasteczek, sadzeniu miododajnych roślin, budowie ula. Odwiedzili pasiekę,własnoręcznie przygotowali pszczele magnesy na lodówkę a na koniec zorganizowali piknik, by pochwalić się efektami swoich działań.
"Kawałek ogródka" z kwiatami, ziołami i roślinami ozdobnymi na pięknych drewnianych rabatach "zakwitł" w Kamionku, gdzie grupa nieformalna pod patronatem DSS św. Barbara stworzyła, pielęgnowała i dbała o ich  własny pełen zapachów, doznań i wrażeń ogródek ich marzeń.
Fundacja "Latawce" Ligota Dolna zorganizowała cykl imprez związanych z historią lotnictwa w regionie i zafascynowała mieszkańców swoją pasją. Spotkania integrująco-edukacyjne odbywały na ziemi ale w obłokach można było podziwiać nie tylko latawce, m. in.: paralotnie, szybowce. "Odlotowy" projekt niedawno wystartował a już zdążył wylądować.

Ku mecie zbliżają się także cztery inne równie ciekawe projekty, ale szukać "czegoś nowego" i działać z pasją można przecież zawsze.
 

Powrót na stronę główną