Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pierwsze projekty Działaj Lokalnie zakończone

Nie tak dawno rozpoczęte projekty tegorocznej edycji programu Działaj Lokalnie sukcesywnie się realizują. Niektóre z nich znajdują się już na finiszu, a niektóre już się zakończyły. Czterech grantobiorców:

  • Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne "Kamyki"
  • grupa nieformalna Zakręceni tradycją pod patronatem Strzeleckiego Ośrodka Kultury,
  • grupa nieformalna "My, niepełnosprawni w rabatach i kwiatach" pod patronatem Domu Spokojnej Starości św. Barbara w Kamionku,
  • grupa nieformalna Fundacja "Latawce" Ligota Dolna pod patronatem Gminy Strzelce Opolskie

z dniem 30.09.2018 r. sfinalizowały realizacje swoich projektów.

Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne "Kamyki" wspólnymi siłami, realizatorów i mieszkańców Kamienia Śląskiego, zbudowało swojego kamiennego grilla, by wraz z Altaną Marzeń stanowił doskonałe miejsce do spotkań i integracji.
Strzelecka grupa nieformalna "zakręciła się" wokół miodu i pszczół, wykorzystując je jako temat przewodni swojego projektu. Jak przysłowiowe pszczółki uwijali się przy pieczeniu miodowych ciasteczek, sadzeniu miododajnych roślin, budowie ula. Odwiedzili pasiekę,własnoręcznie przygotowali pszczele magnesy na lodówkę a na koniec zorganizowali piknik, by pochwalić się efektami swoich działań.
"Kawałek ogródka" z kwiatami, ziołami i roślinami ozdobnymi na pięknych drewnianych rabatach "zakwitł" w Kamionku, gdzie grupa nieformalna pod patronatem DSS św. Barbara stworzyła, pielęgnowała i dbała o ich  własny pełen zapachów, doznań i wrażeń ogródek ich marzeń.
Fundacja "Latawce" Ligota Dolna zorganizowała cykl imprez związanych z historią lotnictwa w regionie i zafascynowała mieszkańców swoją pasją. Spotkania integrująco-edukacyjne odbywały na ziemi ale w obłokach można było podziwiać nie tylko latawce, m. in.: paralotnie, szybowce. "Odlotowy" projekt niedawno wystartował a już zdążył wylądować.

Ku mecie zbliżają się także cztery inne równie ciekawe projekty, ale szukać "czegoś nowego" i działać z pasją można przecież zawsze.