Interaktywny ptasi pensjonat zaprasza do odwiedzin

 

W dniu wczorajszym przy PSP w Kamieniu Śląskim odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Internetowy karmnik” realizowanego przez Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne KAMYKI, w ramach „Giving Circle – Krąg Darczyńców Stowarzyszenia Kraina św. Anny”. Ambasadorem projektu był Poseł na Sejm RP Tomasz Kostuś, który również w dniu wczorajszym gościł podczas uroczystego przekazania karmnika pod opiekę dzieci z PSP w Kamieniu Śląskim.

Przypomnijmy, iż w pierwszym etapie realizacji projektu ogłoszony został konkurs na wykonanie projektu karmnika o powierzchni około 1m2. Najlepszy projekt narysowała Marta Kałuża i zgodnie z jej koncepcją dzieci z PSP wspólnie ze stolarzem Panem Norbertem Brojem przygotowały konstrukcję ptasiego pensjonatu. Domek dla ptasich gości obecnie zawiera przegrody na rozmaite rodzaje smakołyków, dostosowane do różnych gatunków ptaków. W karmniku zamontowana została kamera, która pozwala na całodobową obserwację ptaków przez internet.

Drugim bardzo ważnym etapem realizacji projektu była integracja rodziców, dziadków i całej lokalnej społeczności przy wspólnym wykonaniu i zagospodarowaniu terenu wokół karmnika. Międzypokoleniowe spotkania były nie tylko dobrą zabawą i atrakcyjną formą spędzenia czasu, ale przede wszystkim połączeniem przyjemności z pożytecznym.

Celem realizacji projektu było między innymi uwrażliwienie turystów oraz mieszkańców Kamienia Śląskiego na piękno i różnorodność otaczającej nas fauny, możliwość bieżącej obserwacji różnych gatunków ptaków przez internet, ich zachowań i preferencji pokarmowych.

Link do internetowego karmnika - ptasi pensjonat online
(Zdarzają się jeszcze czasami małe problemy z połączeniem sieciowym, ale mimo to zapraszamy już do podglądania naszych małych pierzastych przyjaciół.)

Mini galeria zdjęć:

 

 

Powrót na stronę główną