W trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo od dnia 12 października 2020 r. ulega zmianie organizacja pracy Biura.

Trzecia edycja Działaj Lokalnie zakończona

 

W dniu 7 lutego 2019 w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie podsumowana i zakończona została trzecia edycja programu "Działaj Lokalnie" w Krainie św. Anny. Dwunastu grantobiorców mogło się pochwalić efektami wypracowanymi w trakcie realizacji swoich projektów.

Na Galę licznie przybyli zaproszeni goście. Po przywitaniu zebranych przez Prezes Ewę Marię Piłat przystąpiono do prezentacji projektów.

Występ rozpoczęły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Krapkowicach, które zaprezentowały własnoręcznie pomalowane w opolski wzór kwiatowy stroje oraz zatańczyły trzy tańce ludowe, w tym "Poszła Karolinka do Gogolinka...". Wszystkiego nauczyły się podczas realizacji projektu "Raz na ludowo" grupy nieformalnej "Rodzice w kwiatach zakochani".

Kolejny grantobiorca grupa nieformalna "My, niepełnosprawni w rabatach i kwiatach" zaprezentowała filmik nakręcony do konkursu "Opowiedz..." 2018, który opowiada o działaniach w projekcie. Filmik dostępny jest pod linkiem - kliknij

Następnie przyszedł czas na projekty realizowane pod patronem Strzeleckiego Ośrodka Kultury "Na magicznej ścianie - działaj z entuzjazmem" oraz "W miodowej społeczności", które przybliżyła zebranym Izabela Spałek.

Grupa nieformalna "Łowcy prymusów" wywołała do odpowiedzi uczestników spotkania. Pytania, tak jak w zrealizowanym projekcie, dotyczyły zasobów Krainy św. Anny. Każdy laureat otrzymał słodką przekąskę oraz drobny upominek od patrona projektu.

"Strefa młodego rodzica" to projekt grupy nieformalnej "Młodzi dla młodych". Przedstawicielka grupy opowiedziała jak zbudować więź ze swoim małym dzieckiem w niekonwencjonalny sposób.

Pomysłodawczyni i koordynatorka projektu "Seniorzy tkają, pasję odkrywają" Teresa Nowak na Gale zabrała ze sobą 5 dywanów utkanych w trakcie trwania projektu oraz krosno. Każdy z uczestników mógł zapoznać się z tajnikami tkactwa.

Pan Marcin Madziała Prezes Stowarzyszenia Sportowo-Rekreacyjnego "KAMYKI" przybliżył projekt "Altanę marzeń już mamy, o grilla się staramy" i zaprosił wszystkich zebranych na smażone kiełbaski do Kamienia Śląskiego.

Kolejny grantobiorca, grupa nieformalna "Dobre Duszki", rozśmieszyła zebranych opowieścią o tym, jak w trakcie trwania projektu "Tacy sami" na spotkanie z Mikołajem przyszło dwóch Mikołajów! Każdy z nich chciał wesprzeć osoby niepełnosprawne i ich rodziny.

Na scenę wkroczyło dwóch pasjonatów lotnictwa, którzy z zapałem omówili projekt związany z imprezami pod hangarem w Ligocie Dolnej. Zamiast tradycyjnej prezentacji wyświetlili film nagrodzony w regionalnym konkursie "Opowiedz..." 2018, podczas którego wszyscy zebrani czuli się jakby brali udział w działaniach wojennych. Zachęcamy do obejrzenia filmiku - kliknij

Projekt dedykowany seniorom "Pieszo w kierunku pasji" zaprezentowała przedstawicielka grupy nieformalnej "Razem dla seniorów", która opowiedziała o spotkaniach osób starszych.

Ostatni grantobiorca Stowarzyszenie Twórców i Artystów "Pasja" w Krapkowicach w ramach podziękowań za zrealizowany projekt "Spotkania z pasją..." wręczył przedstawicielom ODL ręcznie zrobionego koguta Kazika.

Każdy grantobiorca otrzymał od Prezes Ewy Marii Piłat i koordynatora Działaj Lokalnie Julii Feliniak podziękowania za zrealizowany projekt oraz materiały promocyjne.

Po prezentacji wszystkich projektów nastąpił czas na podsumowanie regionalnego konkursu "Opowiedz..." 2018 w Krainie św. Anny, laureatom wręczono nagrody w postaci bonów upominkowych do wybranych sklepów, dyplomy oraz materiały promocyjne DL.

Podziękowania otrzymali również członkowie komisji grantowej: Andrzej Iwanowski, Aneta Labisz, Patrycja Bugno i Weronika Lipka-Nossol. Obecni na Gali członkowie komisji zadeklarowali chęć uczestnictwa w pracach w kolejnej edycji "Działaj Lokalnie".

Moderująca spotkanie Małgorzata Kornaga również otrzymała materiały promocyjne i podziękowania za udział w pracach komisji konkursowej "Opowiedz..." 2018 oraz poprowadzenie samej Gali. Nie zapomniano podziękować Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Gogolinie za bezpłatne udostępnienie i udekorowanie sali.

Na koniec spotkania podziękowano wszystkim grantobiorcom za tak sprawne rozliczenie projektów, wspólną zabawę i realizację projektów skupiających się na dobru wspólnym.

Po oficjalnej części nastąpił czas na rozmowy przy kawie i pysznym cieście, a także przekąskach przygotowanych przez Restaurację "Centrum" z Gogolina. Uczestnicy spotkania robili zdjęcia i odszukiwali swoje projekty na specjalnie na tę okazję przygotowanej ściance DL.

Pełni entuzjazmu i dobrych wrażeń przygotowujemy się do kolejnej edycji Działaj Lokalnie do której już dziś wszystkich zapraszamy!!

Zespół ODL

 

 

Gala odbyła się dzięki dofinansowaniu ze środków Programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Powrót na stronę główną