Od dnia 9 września do 23 września trwają nabory na podejmowanie działalności gospodarczej oraz na rozwój niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej.

Konkurs DL 2019

Stowarzyszenie Kraina św. Anny przy współpracy z Stowarzyszeniem Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce realizuje Program Działaj Lokalnie finansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Celem programu jest aktywizowanie lokalnych społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego. Jego realizacji służy organizowanie konkursów grantowych, w których wspierane są projekty inicjujące współpracę mieszkańców z małych miejscowości.

Znalezione obrazy dla zapytania działaj lokalnie Znalezione obrazy dla zapytania akademia rozwoju filantropii w Polsce Znalezione obrazy dla zapytania pafw

 

Nasz Afiliowany Ośrodek Działaj Lokalnie działa na obszarze 10 gmin:
Krapkowice, Gogolin, Zdzieszowice, Walce, Strzelce Opolskie, Jemielnica, Ujazd, Leśnica, Izbicko i Tarnów Opolski.

 

 

Wnioski można składać poprzez elektroniczny generator od 16.04.2019 do 16.05.2019 r.

Aktualności:

 • Warsztat animacyjny - Lokalnie z pasją.png

  Lokalnie z pasją - warsztat animacyjny

  18.09.2019

  Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wychwycić potencjał, deficyty i potrzeby swojej społeczności zapraszamy na warsztat animacyjny pt. "Lokalnie z pasją" do Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie 26 września o godz. 9.00.

   

 • Na slider.jpeg

  Poradnik promocyjny "Działaj Lokalnie"

  17.09.2019

  Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce przygotowała krótki poradnik promocyjny dla grantobiorców programu "Działaj Lokalnie".

 • Na slider.jpeg

  Wycieczka „Odrowąż – Uroczysko” w ramach Działaj Lokalnie

  16.09.2019

  Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Krapkowic ma zaszczyt zaprosić członków i sympatyków do udziału w projekcie „Dziedzictwo przyrodniczo-historyczne Krainy Świętej Anny”. Trzecia wycieczka poznawcza tego projektu na ścieżkę dydaktyczną „Odrowąż – Uroczysko” pomiędzy Odrowążem a Otmętem, która odbędzie się w dniu: 18 września 2019 r. ( środa).

 • Na slider.jpeg

  Cicho, ciszej – oby było głośniej w ramach Działaj Lokalnie

  16.09.2019

  Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych w dniu 17.09.2019 roku o godz. 17°º do Domu Spokojnej Starości „Św. Barbara”  w Kamionku na spotkanie integracyjne  w ramach projektu „Cicho, ciszej – oby było głośniej”.

   

   

   

 • Na slider.jpeg

  Zakończenie projektu w Straduni

  11.09.2019

  W dniu 26.08.2019 r. odbyło się podsumowanie projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Stradunia "Podchody szlakiem atrakcji wsi Stradunia" w ramach programu Działaj Lokalnie. Spotkanie rozpoczęło się od gry terenowej, gdzie w dwóch grupach wiekowych dzieci przeszły dwie trasy po najciekawszych miejscach naszej wioski.

 • Uczestnicy spotkań.jpeg

  Fabryka siły i witalności w ramach Działaj Lokalnie

  10.09.2019

  Od dnia 9 sierpnia 2019 r.  rozpoczęto realizację projektu „Fabryka siły i witalności” - realizowanego przez grupę nieformalną Sołectwo Wierchlesie. Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup oraz ćwiczenia rozciągające – relaksujące cieszyły się dużym zainteresowaniem.

 • T_stare.jpeg

  Historia Piotrówki - naszym bogactwem w ramach Działaj Lokalnie

  04.09.2019

  Realizacja projektu to rozpoczęcie wizji zagospodarowania budynku po byłym przedszkolu przez Stowarzyszenie Odnowy Wsi Piotrówka na potrzeby społeczności lokalnej, czyli utworzenie w jednym z pomieszczeń stałej ekspozycji "Historia Piotrówki - naszym bogactwem" w ramach programu Działaj Lokalnie.

 • _DSC2882.jpeg

  Druga wycieczka w ramach projektu „Dziedzictwo przyrodniczo-historyczne Krainy Św. Anny”

  09.09.2019

  W sobotę 31 sierpnia Towarzystwo Przyjaciół Krapkowic zorganizowało kolejną wycieczkę dla mieszkańców Krapkowic w ramach projektu „Dziedzictwo przyrodniczo-historyczne Krainy Św. Anny”, który jest częścią programu Działaj Lokalnie współfinansowanego przez Stowarzyszenie Kraina św. Anny i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Tym razem tematem wiodącym była historia klasztoru i kalwarii na Górze św. Anny oraz wycieczka krajoznawcza z Góry Św. Anny do Żyrowej przez rezerwat „Lesisko”.

 • Zakończenie projektu.jpeg

  Zakończenie projektu "5-ci i 50latek..."

  10.09.2019

  Nadszedł ten dzień w którym trzeba było oficjalnie zakończyć trwający 2 wspaniałe miesiące projekt. W dniu 08.09.2019 r. zakończyliśmy projekt pn "5-cio i 50-cio latek razem spędza wolny czas". Nawet mało sprzyjające warunki atmosferyczne na kilka godzin przed rozpoczęciem nie były w stanie zepsuć nam tego pięknego a zarazem smutnego dnia.

 • Na slider.jpeg

  Wycieczka krajoznawczo-przyrodnicza w ramach Działaj Lokalnie

  05.08.2019

  W piątek 19 lipca br.  grupa członków i sympatyków Towarzystwa Przyjaciół Krapkowic wybrała się na wycieczkę krajoznawczo – przyrodniczą na Górę Św. Anny w ramach programu "Działaj Lokalnie".

Powrót na stronę główną