Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Czwarta edycja Działaj Lokalnie zakończona

 

W Centrum Przesiadkowym w Gogolinie 23.01.2020 roku została podsumowana i zakończona kolejna, czwarta edycja programu Działaj Lokalnie w Krainie św. Anny. "Szczęśliwa 11" naszych grantobiorców  mogła pochwalić się efektami swojej pracy.

Liczne grono zaproszonych gości zostało przywitanych przez Panią Prezes Ewę Marię Piłat oraz przez gospodarza Gminy Gogolin Burmistrza Joachima Wojtalę.

Po przywitaniu gości, Koordynator programu Działaj Lokalnie Julia Feliniak zaprosiła grantobiorców do zaprezentowania zrealizowanych projektów.

Pierwszy projekt został przedstawiony przez Stowarzyszenie Odnowy Wsi Centawa w formie prezentacji - "Centawa kiedyś i dziś". W ramach projektu odbył się m.in. rajd rowerowy, a następnie została zakopana dla potomnych kapsuła czasu.

Kolejny zrealizowany przez Stowarzyszenie Martinus projekt pn. "Jak to pierwyj bywało" przeniósł nas w przeszłość wraz ze wspomnieniami uczestników. Finalną atrakcją projektu było pierzodarcie.

"Podchody szlakiem atrakcji wsi Stradunia" realizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Stradunia stawiały na ruch oraz potrzebę poznania swojej miejscowości. Porozstawiane po całej miejscowości krasnale miały na celu przybliżenie mieszkańcom oraz uczestnikom projektu charakterystycznych miejsc w Straduni.

Następny projekt "Historia Piotrówki - naszym bogactwem" pokazuje nam jak ważna dla nas jest nasza historia i kultura. W projekcie zostało zaadoptowane pomieszczenie na salę pamięci z ekspozycją historyczno-dokumentalną.

Stowarzyszenie Nasza Wieś w formie filmiku przedstawiło nam swój projekt "Przystanek rozwój" , przygotowany z myślą o najmłodszych mieszkańcach i ich rozwoju.

Grupa nieformalna Żywe Głośniki pod patronatem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Kamionek w formie filmiku przedstawiła projekt  "Cicho,ciszej... oby było głośniej" mającym na celu zwrócenie uwagi na problem komunikacji międzyludzkiej oraz integracji międzypokoleniowej.

Kolejnym pomysłem zrealizowanym w ramach projektu Działaj Lokalnie jest projekt grupy nieformalnej Rada Sołecka Sołectwa Jemielnica pod patronem Stowarzyszenia Odnowy Wsi Jemielnica "Żyj zdrowo w Unii Europejskiej". Projekt stawiał na aktywizację społeczności Jemielnicy. Zorganizowany  został rajd rowerowy połączony z poczęstunkiem, a także spotkanie poświęcone recyklingowi oraz zdrowemu stylowi życia. Efektem długotrwałym tego projektu są zajęcia ruchowe zorganizowane nieodpłatnie dzięki pomocy wójta Jemielnicy, na sali gimnastycznej dla mieszkańców wsi.

Towarzystwo Przyjaciół Krapkowic swoim projektem " Dziedzictwo przyrodniczo-historyczne Krainy św. Anny"  ukazało nam miejsca w Krainie św. Anny, które warto zobaczyć i poznać.

"Fabryka siły i witalności" to projekt zrealizowany przez grupę nieformalną  Sołectwo Wierchlesie pod patronem Stowarzyszenia odnowy Wsi Gąsiorowice, w którym pomysłodawcy stawiali na ruch i zdrowie.

Ostatnim zaprezentowanym projektem był "5-cio i 50-cio latek razem spędza wolny czas" przygotowanym przez grupę nieformalną Sołectwa Dobieszowice. Opiekunem grupy byłą Ochotnicza Straż Pożarna w Dobieszowicach. Przy projekcie udało się zintegrowac dużą grupę dzieci oraz ich rodziców.

Niestety nie było razem z nami pomysłodawców projektu "Aktywna rodzina i już wesołą mina" , czyli Stowarzyszenia Tęczowa Szósteczka, którzy w ramach projektu nasadzili letnio-zimowe rośliny w ogrodzie sensorycznym.

Po przedstawieniu wszystkich prezentacji  Prezes Ewa Maria Piłat i Koordynator programu Julia Feliniak podziękowały grantobiorcom za udział w Gali podsumowującej Działaj Lokalnie 2019 oraz pracownikom naszego stowarzyszenia za zaangażowanie w pracę, jednocześnie wyrażając nadzieję, że kolejna edycja programu będzie równi owocna i emocjonująca.