W trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo od dnia 12 października 2020 r. ulega zmianie organizacja pracy Biura.

Dajmy szansę marzeniom... Biała czarna maska

6 sierpnia w sali widowiskowej Strzeleckiego Ośrodka Kultury odbyła się premiera spektaklu grupy T-teatr w ramach realizacji projektu Dajmy szansę marzeniom pt. "Biała czarna maska". Przedstawienie stało się ukoronowaniem wielomiesięcznej pracy młodzieży, której plany zostały pokrzyżowane przez pandemię. Otrzymana dotacja w ramach konkursu FIOopolskie pozwoliła na skończenie projektu i na spełnienie marzeń młodych ludzi biorących udział w projekcie. Ze względu na sytuację epidemiczną i ograniczoną liczbę publiczności na widowni, spektakl był na żywo transmitowany w sieci i będzie dostępny do obejrzenia dla wszystkich chętnych.

W sztuce wykorzystano teksty różnych autorów, aby ukazać nam drogę do kariery oraz życie aktorów za kulisami. Był Czechow i Szekspir i teksty Tomasza Stochniał, który był jednocześnie reżyserem i wielu innych. Było i wesoło i poważnie, a spektakl skłonił nas do refleksji. Miło było patrzeć na grupę młodych, zdolnych ludzi i przyjemnie zarazić się ich entuzjazmem i radością z tego co robią.

 

 

Projekt sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Powrót na stronę główną