Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Jak się bawili dziadek i babcia

Brak opisu obrazka

Finansowanie projektu "Jak się bawili dziadek i babcia":
85% Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego - program INTERREG V-A Republika Czeska-Polska, Fundusz Mikroprojektów w Euroregionie Pradziad;
10% wkład własny;
5% budżet państwa.

Termin realizacji: 1 luty 2021 r. do 31 października 2021 r.

Aktualności:

 • MY już wiemy jak się bawili dziadek i babcia, a TY?

  Brak opisu obrazka
  Wszystkie najważniejsze dawne gry podwórkowe i rodzinne zostały już spisane i wydane w postaci publikacji, która zawiera również naklejki, planszę do gry w kapsle, kartę do gry w państwa miasta oraz kółko i krzyżyk.
  Data publikacji: 20-09-2021 11:25
 • Wizyta studyjna i gra terenowa już za nami!

  Brak opisu obrazka
  W dniu 26.07.2021 r. odbyła się wizyta studyjna czeskiego partnera i gra terenowa na obszarze Góry Świętej Anny. Emocji było co niemiara! Zapraszamy do fotorelacji z tego niesamowitego dnia.
  Data publikacji: 02-08-2021 14:40
 • Już za momencik, już za chwileczkę....

  W dniu 26 lipca na Górę Świętej Anny przyjedzie grupa studyjna, w czasie której odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego oraz gra terenowa.
  Data publikacji: 20-07-2021 12:36
 • Znamy laureatów konkursu "Jak się bawili dziadek i babcia"

  Brak opisu obrazka
  W dniu 1 lipca zakończyły się obrady komisji konkursowej. W wyznaczonym terminie wpłynęło w sumie 12 zgłoszeń (9 zgłoszeń z obszaru Stowarzyszenia i 3 z MAS Opavsko), a tym samym 101 fotografii. Komisja konkursowa po przeanalizowaniu wszystkich zgłoszeń wyłoniła 3 laureatów.
  Data publikacji: 06-07-2021 10:50
 • Gra w Piwko na przeciwko, Ciuciubabkę, skakankę, kamienie, a może w Króla?

  Brak opisu obrazka
  W trakcie pisania artykułów przypomnieliśmy sobie o wielu grach z dzieciństwa, które na co dzień ukrywają się w czeluściach naszej pamięci. Kolejne spotkanie z podwórkowymi zabawami zaczynamy od gier nieco skomplikowanych, ale bardzo miło wspominanych tj. „Piwko na przeciwko”, skakanka, kamienie, "Król" i Ciuciubabka.
  Data publikacji: 02-06-2021 10:12
 • Podwórkowe wspomnienia.

  Brak opisu obrazka
  Stowarzyszenie Kraina św. Anny wspólnie z partnerem MAS Opavsko realizuje projekt pn.„Jak się bawili dziadek i babcia”, w ramach którego odbywają się wspólne konsultacje mejlowe, telefoniczne i osobiste. Wszystko po to aby skrupulatnie omówić, opracować, zebrać i spisać jak najwięcej informacji o dawnych grach podwórkowych i rodzinnych charakterystycznych dla naszego wspólnego obszaru.
  Data publikacji: 31-05-2021 22:06
 • Gra w pinkanie, w gumę, w kolanko, a może Berek? A Wy w co kiedyś graliście?

  Brak opisu obrazka
  Gra w pinkanie, w gumę, w kolanko, a może Berek... Wszystkie te gry wspominamy z sentymentem. Wymagały one od nas dużej sprawności fizycznej i manualnej, wnosiły wiele radości, a naszym rodzicom pozwalały na chwile wytchnienia, ponieważ ich pociechy z podwórza przychodziły tak zmęczone, że jedyne na co miały ochotę, to położyć się we własnym łóżku.
  Data publikacji: 10-05-2021 22:39
 • KONKURS Fotograficzny! Zapraszamy!

  Brak opisu obrazka
  Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym adresowanym do wszystkich pełnoletnich mieszkańców obszaru Stowarzyszenia.
  Data publikacji: 04-05-2021 11:47
 • Wyliczanki bez trzymanki!

  Brak opisu obrazka
  Wyliczanki bez trzymanki! Czy pamiętacie wyliczanki z lat dzieciństwa? A może jest jeszcze jakaś wyliczanka/rymowanka, która szczególnie utkwiła w waszej pamięci?
  Data publikacji: 04-05-2021 09:06
 • Gra w klasy, Podchody, Kapsel, a może Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy! A Ty w co kiedyś grałeś?

  Brak opisu obrazka
  W czasach, w których świat przeniósł się do sfery wirtualnej, gdzie dzieci i młodzież przesiadują długie godziny przed monitorami z tabletami i komórkami w ręku, pojawiła się tęsknota za tym co namacalne, co dzieje i tworzy się naprawdę w realu wspólnie z innymi. Zaistniała wewnętrzna potrzeba odnowienia zwykłych relacji międzyludzkich.
  Data publikacji: 06-04-2021 21:19
 • Wracamy do dawnych gier podwórkowych i rodzinnych

  W ramach Funduszu Mikroprojektów Programu INTERREG V-A Republika Czeska-Polska, Stowarzyszenie Kraina św. Anny podpisało umowę o dofinansowanie projektu pn. "Jak się bawili dziadek i babcia" ze Stowarzyszeniem Gmin Polskich Euroregionu Pradziad. Projekt realizowany będzie wraz z czeskim partnerem MAS Opavsko.
  Data publikacji: 09-03-2021 09:03