Od 3 lutego 2020 r. zmianie ulegają godziny otwarcia biura Stowarzyszenia.

Wyróżnienie dla Kadłuba w ramach Europejskiej Nagrody Odnowy Wsi

 

Miło nam Państw poinformować, iż 4 lipca br. sołectwo Kadłub otrzymało gratulację i wyróżnienie od Zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Obszarów Wiejskich i Odnowy Wsi ARGE. "Kadłub wyróżnia się w szczególności poprzez swój wzorcowy charakter społeczny. Więź pomiędzy mieszkańcami jest tak samo wzorcowa, jak niezliczone ponadpokoleniowe oferty."

 

Dla przypomnienia w czerwcu sołectwo Kadłub gościło Komisję Europejskiego Stowarzyszenia Rozwoju Obszarów Wiejskich i Odnowy Wsi ARGE. Sołectow, jako jedno z dwóch w Polsce, walczło o Europejską Nagrodę Odnowy Wsi. Temat przewodni konkursu, w który Kadłub idealnie się wpisywał, to "Być otwartym".

 
 

W otrzymanych gratulacjach od Zarządu ARGE czytamy:

 

"Kadłub, województwo opolskie, Polska – wyróżnia się w szczególności poprzez swój wzorcowy charakter społeczny. Więź pomiędzy mieszkańcami jest tak samo wzorcowa, jak niezliczone ponadpokoleniowe oferty. Przy tym szczególnym szacunkiem darzona jest tradycja i kultura: dzieci i młodzież uczą się tradycyjnego rzemiosła artystycznego od starszych mieszkańców wsi, a ci przekazują je z radością i zaangażowaniem. Działalność wszystkich stowarzyszeń jest bardzo aktywna, jednak na szczególne wyróżnienie zasługuje stowarzyszenie utworzone w 2003 roku, które troszczy się o aktywne kształtowanie i odnowę miejscowości.

Dzięki rozważnym i intensywnym staraniom samorządu gminnego o utworzenie nowych miejsc pracy, dziś Kadłub wykazuje bardzo wysoki poziom zatrudnienia.

Zakłada się, iż opracowany przez osoby zaangażowane plan strategiczny zostanie całkowicie zrealizowany do roku 2022. Ponieważ, dzięki gigantycznej pracy społeczności udało się osiągnąć krok po kroku, dotychczas założone cele, można a nawet powinno się wyjść z założenia, że proces rozwojowy również w nadchodzących latach będzie prowadzony równie ambitnie i dynamicznie."

 

Odbiór nagrody nastąpi  9 września razem z 23 miejscowościami z całej Europy w Tihanie na Węgrzech.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim zaangażowanym w rozwój sołectwa Kadłub!

 

 

fot. archiwum Urzędu Miejskiego w Strzelcach Op.

Powrót na stronę główną