Od 3 lutego 2020 r. zmianie ulegają godziny otwarcia biura Stowarzyszenia.

Warsztaty "Desery" w ramach projektu "Idealna Pani Domu" za nami

W środę 21.09.2016r. w Oddziale Przedszkolnym Publicznej Szkole Podstawowej w Piotrówce odbyły się warsztaty kulinarne o tematyce: „Desery”. Spotkanie to było okazją do nauki przyrządzania pysznych deserów, wymiany doświadczeń kulinarnych, prezentacji własnych wyrobów oraz degustacji. Uczestnikami spotkania były młode mamy z dziećmi. Frekwencja dopisała- w warsztatach uczestniczyło 45 osób. Było to pierwsze spotkanie zorganizowane przez grupę nieformalną Rady Rodziców Oddziału Przedszkolnego w związku z realizacją projektu „Idealna Pani Domu”.

W dobie dzisiejszych czasów, kiedy młode mamy są zabiegane, zajmują się wychowywaniem dzieci, domem, czy też często pracują zawodowo, nie zawsze mają czas dla siebie. Warsztaty przez nas zorganizowane umożliwiają wygospodarowanie „symbolicznej godziny” na uzyskanie fachowej porady kosmetyczki, fryzjera, brafitterki, dietetyczki, florystki czy też wymianę doświadczeń. Stańmy się „Idealnymi Paniami Domu”, przy czym wyzwólmy społeczną energię.

Dzięki Stowarzyszeniu Kraina św. Anny przy współpracy ze Stowarzyszeniem Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce realizowany jest Program „Działaj Lokalnie” finansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Celem programu jest aktywizowanie lokalnych społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego. Jego realizacja służy organizowaniu kursów grantowych, w których wspierane są projekty inicjujące współpracę mieszkańców z małych miejscowości. Wzięcie udziału w konkursie oraz zdobycie grantu w wysokości 3.000,00 zł umożliwiło zorganizowanie serii spotkań lokalnych.

Autor: N.Wiesiołek

27.09.2016r.

 

 

 

Powrót na stronę główną